Crno-beli trojkama do pobede
02.04.2011.
U beogradskom naselju Braće Jerković Partizan mt:s i OKK Beograd odigrali su utakmicu 4. kola Superlige Srbije. Nakon veliki oscilacija u igri i jednih i drugih, tim iz Humske je u odlučujućoj četvrtini prelomio utakmicu i zasluženo salvio rezultatom 72:85 (19:21, 14:16, 22:22, 17:26). Crno-beli su dobro počeli utakmicu uz vođstvo 1:5, a OKK Beograd je u tim trenucima održavao Lučić 4:7. Nakon tajmauta klonferi su prešli u vođstvo 9:7 i poboljšali svoju igru u napadu, pa su u 8. minutu imali prednost od 16:12. Milosavljević i Veseli su bili uspešni van linije 6, 75, a Kecman sa penala za seriju od 8:0 i vođstvo 16:20. Do kraja deonice Mitrović je vratio trojku, a Veseli je imao polovičan učinak sa penala za kraj prvih deset minuta igre 19:21. Drugu četvrtinu su crno-beli počeli još sigurnije, napravili su seriju 8:2, u kojoj je Milosavljević vezao dve trojke za 23:31. Već u 18. minutu ekipa Partizana mt.s je imala dvocifrenu prednost 27:37. Iz brzih kontranapada domaćini su smanjili prednost crno-belih na 30:37.
U poslednjim sekundama prvog poluvremena nakon dosuđenog faula pri šutu za tri Mitrovića, koji je realizovao sva tri penala, pa su klonferi na veliki odmor otišli sa miinusom od četiri poena. Izabranici Vlade Jovanovića su odmah na početku trećeg kvartala vratili dvocifrenu prenost 33:47. Milosavljević je nastavio sa odličnim partijama pa je u 24. minutu već imao dabl-dabl učinak (poeni i skokovi). Novu seriju crno-belih prekinuo je Pavlović sa dve vezane trojke za 41:47. Njemu se priključio Dunđerski sa odličnim rolama u napadu za samo koš zaostatka za šampionom 45:47. Kapiten Božić je potom bio uspešan van linije 6, 75, ali to nije zaustavilo nalet klonfera koji su u 27. minutu došli do izjednačenja 50:50. Nakon tajmauta klupe Partizana mt:s, Gist je u narednom napadu postigao trojku, koju je odmah uzvratio Pavlović 53:53. Veseli je potom prelomio skokom u odbrani, atraktivnim zakucavanjem i trojkom za 53:58. Sa viškom od četiri poena crno-beli su ušli u odlučujući kvartal 55:59.
Ponovo su crno-beli odlično počeli četvrtinu, Veseli je postigao trojku, bio uspešan sa distance, a Džavaji pod košem za još jedno dvocifreno vođstvo 55:66. Gist je potom bio vemo siguran pod košem protivinka, a Milosavljević je postigao još jednu trojku za 59:74. Uzvratio je to Živković, ali je Džerels u narednom napadu sa iste distance bio precizan 62:77. Nisu crno-beli dozvolili prekoret u finalnim minutima utakmice i zasluženo su slavili rezultatom 72:85 (19:21, 14:16, 22:22, 17:26).„Čestitam OKK Beograda i mom kolegi na sjanoj sezoni i u balkanskoj i u srpkoj ligi. Za sjajno odrađen posao u prvom delu sezone, zasluženo su se plasirali u Superligu, to su po kazali i na početku ovog takmičenja. Ispred NLB ligaša su izašli jako konkurentno.
Svi protiv nas igraju jako usko, to nije ništa novo i neka nova trenerska filozofija. Mi čitavu sezonu imamo problem sa tri poena, ne možemo da uskladimo procente, igrali smo celu Evroligu na 28 posto, što je malo. Jako je teško uspostaviti unutrašnju igru, ako je uska odbrana. Jedini način da pokušamo da otvoprimo reket je da igramo po celom terenu. Drugo poluvreme smo odigrali sa mnogo više samopouzdanja, uzimali smo šuteve i na kraju smo pogađali. Nemamo šutera na papiru, čistu dvojku, ali mi stvarno dobro treniramo i trudimo se da te procente povećamo. Pojačali smo pritisak istričali kontranapade, pogodili i otvorene šuteve koje smo u prvom poluvremenu promašili, a uspostavili smo i skakačku dominaciju“, rekao je trener šampiona Vladimir Jovanović.
Pročitaj članak






































