Crno-beli u novoj borbi za trofej!
28.05.2011.
Treća i odlučujuća utakmica polufinalne serije Superlige pripala je aktuelnom šampionu koji će i u ovoj sezoni igrati finale srpskog prvenstva. Crno-beli su bili ubedljivi i sasvim zasluženo su savladali ekipu iz Železnika rezultatom 98:68 (35:10, 15:19, 27:22, 21:17). Crno-beli su odlično počeli meč, Džavaji je u napadu bio osiguran, a pridružili su mu se i Kecman i Veseli za vođstvo od 8:0. I nakon tajm-auta klupe FMP-a, tim iz Humske je nastavio sa izvanrednom odbranom, Veseli je ponovo u svom stili podigao publiku na noge, dok je Gist bio na visini zadatka u fazi odbrane. Džavaji je upotpunio seriju parnog valjaka od 17:0, koju je Ilić samo na kratko prekinuo poenom sa linije penala. Gist je potom vezao šest poena u napadu, a Milutinović je postigao prve poene iz igre za tim iz Železnika u 6. minutu utakmice 23:3.
Milosavljević i Džerels su postigli svoje prve poene, dok je na drugoj strani jedini raspoložen bio i dalje Milutinović 27:7. U finišu prve četvrtine lake poene postigli su Džerels i Čović, a saradnja Veselija i Milosavljevića rezultirala je novim poenima za kraj sjajnih deset minuta igre šampiona 35:10. Početak druge deonice je doneo i igru koš za koš, panteri su delovali nešto sigurnije, a Radivojević je postigao i prvu trojku za svoj tim 39:17. Uzvratili su to Džerels i Milosavljević, dok su Radivojević i Ilić bili sigurni u svojoj ekipi. Crno-beli su do novih poena uglavnom dolazili prodorima i u igri pod košem, pa su dodatne poene upisali Katić, Milosavljević i Kecman 48:24. Poeni Gista i Ilića i Boumana na drugoj strani, zaključili su prvih dvadeset minuta igre, crno-beli su na veliki odmor otišli sa nešto manjom rezultatskom prednošćuu odnosu na prvi period igre 50:29. Igra u reketu ponovo je dala rezultata napadu Partizana mt:s, Džavaji je bio precizan, a dobre odbrane krunisane su kontranapadima 62:34. U ekipi FMP-a Bouman je nastavio sa prodorima, a Radivojević i Ivelja su još jednom bili uspešni sa distance 62:38. Crno-beli su sve vereme bili sigurni i održavali su stečenu prednost iz odličnog početka meča. Lučić i Jaramaz su se istakli u finišu terćeg perioda.
Sa viškom od 26 poena Partizan mt:s je ušao u poslednju četvrtinu 77:51. Četvrti kvartal je počeo slično kao i prva deonica. Izabranici Vlade Jovanovića su ponovo izmamili aplauze publike za atraktivne poene, u kojima su se najviše istakli Gist i Lučić. Tokom utakmice priliku je dobio i Bešović, a u poslednjoj deonici trener Jovanović je u igru uveo i Bogdanovića. I do kraja meča crno-beli nisu spuštali ritam i sasvim zasluženo su slavili rezultatom 98:68, za ulazak u finale pleja-ofa Superlige Srbije. „Moždа je tа prevelikа rаzlikа, kаo i broj utаkmicа koje smo vezаli bez porаzа, nisu nа prаvi nаčin uticаli nа moju ekipu, bez obzirа nа svu priču, pа smo nedovoljno motivisаni i koncentrisаni ušli u drugu utаkmicu. Ovu sаdа nismo pripremаli ništа bolje od prethonde, sаmo smo sаdа svi zаjedno bolje ispunjаvаli zаdаtke, što se videlo od prve sekunde. Čestitаm mojoj ekipi nа zаvršenoj seriji. Čekа nаs novа, teškа protiv Hemofаrmа, biće tu dostа dobrih utаkmicа. Imаmo tri dаnа dа se odmorimo, oporаvimo ekipu i spremni dočekаmo Vrščаne. Nаvijаči su nаprаvili sjаjnu аtmosferu i po ovаkvom vremenu su došli dа nаs podrže. Ovom prilikom ih pozivаm dа i u sredu dođu i u što većem broju i podrže nаs u prvoj utаkmici finаlа protiv Hemofаrmа“, rekao je trener crno-belih Vladimir Jovanović.
Pročitaj članak






































