Miroslav Raduljica će narednu sezonu provesti u Humskoj! Partizan mt:s i Anadolu Afes su se postigli dogovor o pozajmici na jednu godinu. Raduljica će se nakon lekarskih pregleda odmah priključiti timu trenera Jovanovića. “Srećan sam što je konačno sve završeno i što na moje veliko zadovoljstvo mogu da počnem sa treninzima. Spreman sam i zaista jedva čekam prve utakmice, nadam se da se povrede neće više ponavljati i da ću ovu godinu iskoristiti da se vratim na košarkaški teren u pravom svetlu i na pravom nivou. Svi koji me poznaju znaju kakav odnos imam prema pravim vrednostima, zato sam i izabrao Partizan mt:s, klub za koji se vrlo dobro zna kakav sistem gaji i koje vrednosti ističe”, rekao je novi centar crno-belih Miroslav Raduljica.„Cilj Partizana je uvek bio da ima dominantne centre. Dolaskom Raduljice mi smo stvarno napravili jednu upečatljivu centarsku liniju, koja je po mom mišljenju jedna od najboljih u Evropi. Katić, Peković i Raduljica su stvarno centri koje bi svaki klub poželeo.
Bićemo ozbiljan protivnik svakoj ekipi u našoj grupi”, istakao je Dragan Todorić. Raduljica je počeo svoju košarkašku karijeru kao junior FMP Železnika, a u prvi tim je ušao 2005. godine. Potom je pozajmljen Borcu iz Čačka, da bi u sezoni 2007/2008 ponovo došao u Železnik gde je ostao do 2010. godine. Prethpdne sezone potpisao je ugovor na pet godina sa Efes Pilsenom za koji je nastupa na početku sezone. Ustupljen je Albi iz Berlina na pozajmicu, gd eje i završio sezonu 2010/2011. Za reprezentaciju je osvojio tri zlatne medalje, U18 Evropsko prvenstvo 2005, U19 Svetsko prvenstvo 2007, U20 Evropsko prvenstvo 2008, na kom je proglašen za MVP turnira. Povremeni je reprezentativac naše zemlje a sa seniorskom reprezentacijom osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj 2009. godine.
































