Parni valjak je krenuo! Crno-beli su se danas okupili u Sportskom centru “Šumice” nakon zasluženog odmora. Trener Jovanović je sa svojim stručnim štabom na raspolaganju imao jedanaest igrača. Kapiten Petar Božić i Dušan Kecman predvodili su momke koji su danas imali prvi lakši trening. Branislav Đekić, Bogdan Bogdanović, Nemanja Bešović i Nemanja Jaramaz pratili su iskusnije kolege, dok su na treningu takođe bili i Slovak Mihail Čehovski, kao i Danilo Anđušić. “Anđušić je podneo zahtev za raskid ugovora sa Hemofarmom i očekuje ga arbitraža Košarkaškog saveza Srbije. Pošto je arbitraža zakazana tek za decembar, mi ćemo sa Vrščanima pokušati da pronađemo rešenje, kojim bismo izdejstvovali da Anđušić zaigra i ranije", pojasnio je Dragan Todorić. Zbog povreda nisu trenirali Raško Katić koji je povredio rame, Marko Čakarević zbog povrede stopala i Nikola Pešaković koji se uspešno oporavlja od povrede kolena iz prethodne sezone. Reprezentativci Dragan Milosavljević i Vladimir Lučić su opravdano izostali, dok je Nenad Miljenović dobio još par dana odmora posle nedavno završenog juniorskog prvenstva Evrope, a saigračima će se pridružiti u četvrtak. Kao što je već najavljeno prvi plej tima iz Humske Ejsi Lo ekipi će se pridružiti 10. septembra.
Kao i svake godine prvom susretu crno-belih, u sezoni koja predstoji, prisustvovali su i brojni mediji.“Bez obzira što smo hteli da promenimo plan u odnosu na prethodne sezone i odemo u neke našeod naših sportskih centara, opredelili smo se da ostanemo u Beogradu i radimo po našem ustaljenom program. Čitav prvi deo priprema ćemo provesti u Beogradu, što se svodi na rad u teretani i trčanje prvih 12 do 15 dana bez lopte. Pionir je u fazi adaptacije tako da ćemo raditi u Hali Sportova, koja će biti naš centar kada počnemo intenzivan rad sa loptom. Tamo ćemo odraditi drugi deo priprema do samih pripremnih utakmica. Pokušaćemo da dogovorimo od 10 do 12 kontrolnih mečeva. Ekipa će biti potpuno drugačija, otišla su četiri igrača iz petorke i mislim da će nam trebati veći broj utakmica da bismo se uigrali”, rekao je šef stručnog štaba šampiona Vladimir Jovanović. Ekipu Partizana mt:s očekuje turnir u Kaljariju od 23. do 24. septembra, gde će odmeriti snage sa Olimpijakosom, Sijenom i ekipom Dinamo Sasari.
































