Košarkaški klub Partizan mt:s u četvrtak 24. februara dočekuje madridski Real. Utakmica 5. kola Top 16 faze Evrolige zakazana je za 20:45, a 16. susret ove dve ekipe direktno će prenostiti RTS. Kapije Beogradske arene će biti otvorene tri časa pre početka utakmice. Svoja očekivanja uoči narednog evroligaškog okršaja na današnjoj konferenciji za medije izneli su kapiten i trener crno-belih. „Real je svakako favorit, ali je naša želja da damo sve od sebe i odigramo na nivou partija iz prve faze takmičenja koje su nas i odvele do Top 16. Znam da će atmosfera biti fenomenalna, kao i uvek i voleo bih da i mi odgovorimo na pravi način“, rekao je kapiten Petar Božić. „Real nas je zadužio u meču u Madridu. U prvih 15 minuta smo igrali dobro, ali su nam posle razbili organizaciju napada, nismo se snašli i na promenjeni sudijski kriterijum zbog kojeg su oni šutirali više sa linije slobodnih bacanja nego iz igre.
Nikada ne tražim alibi, samo kažem da su nam dužnici“, naveo je Vlade Jovanović na početku svog izlaganja na konferenciji za medije. Šef stručnog štaba šampiona Srbije potom je dodao: „Real ima pun roster, da su zadržali Garbahosu imali bi sedmoricu odličnih igrača na pozicijama četiri i pet. Pri tom su u dobrom trenutku - ubedljivo su pobedili Efes Pilsen u Realu, mada su u sledećoj utakmici poraženi od Valensije. Pokušaćemo da pružimo mnogo bolju partiju nego u utakmicama pre one u Sijeni za koju stvarno mislim da smo dobro odigrali“, jasan je bio Jovanović. Osvrnuo se trener Partizana mt:s i na partije crno-belih u Beogradskoj areni, specifičnosti igranja u najvećoj hali na Balkanu: „Partizan je prvi put igrao celu Top 16 fazu u Areni, nikada nismo rešavali plasman samo u ovoj dvorani. Ovo nije naša kuća, to svi znaju, ali je posebna jer može da primi veliki broj istinskih ljubitelja košarke i navijača Partizana. Zbog toga mi je drago što smo igrali u Areni, jer nikako drugačije 60.000 ljudi ne bi moglo da prisustvuje na tri utakmice. Ali, isto tako žalim za Pionirom gde Partizan živi već godinama. Moramo da budemo iskreni prema sebi, u Pioniru smo za nijansu jači i lakše bismo rešavali neke probleme.
Dakle, Arena mi neće nedostajati“, zaključio je Vlade Jovanović. Za kraj konferencije, šef struke kluba iz Humske je dodao: „Ni kada sam bio pomoćnik, ili trener mlađih kategorija, nisam se bavio kalkulacijama. Uvek su to dobro radili ljudi oko mene. Mi sigurno u Top 16 fazi nismo pružili sve što smo mogli, ali ćemo u naredna dva meča sigurno učiniti maksimum da pobedimo u obe utakmice. Gde će biti lakše ne zavisi samo od nas, već i od protivnika. Učiniću sve da pripremim tim kako bi igrao mnogo bolje nego do utakmice sa Sijenom.“ Današnjoj konferenciji za medije prisustvovao je i Đorđe Jovanović, koordinator akcije za pomoć narodnim kuhinjama sa KiM ispred Eparhije raško-prizrenske, koji se zahvalio našem klubu na pomoći i podršci: „Od srca hvala KK Partizan koji je pokazao veliku ljubav i saosećanje sa našom ugroženom braćom na Kosovu i Metohiji.
Tamo oko 1800 porodica živi vrlo teško i pitanje je meseca ili čak dana kada će ostati bez jednog obroka dnevno. Zbog toga apelujem na što više ljudi koji će doći na utakmicu da ponesu neki dinar više, ubace u kutiju za pomoć i tako ne samo obezbede hranu, već i pruže podršku našim ljudima za opstanak i ostanaka na Kosovu i Metohiji“, rekao je Jovanović. Nа svim ulаzimа Beogrаdske аrene biće postаvljene providne kutije u koje će svi ljudi dobre volje moći dа ostаve novčаni prilog u visini svojih mogućnosti. Nа tаj nаčin pored pomoći, nаš klub želi dа podigne svest jаvnosti o znаčаju nаrodnih kuhinjа, koje svаkodnevno brinu o nаjugroženijim srpskim porodicаmа sа prostorа KIM.
































