U finalu završnog turnira državnog prvenstva u Čačku, KK Partizan NIS je savladao KK Banjica Mega rezultatom 75:54.
Pred oko 500 gledalaca u dvorani Borca iz Čačka, Pioniri Partizana su u velikom finalu prvenstva Srbije savladali KK Banjica Mega i tako postali šampioni Srbije! Od samog starta, izabranici trenera Marka Stankovića su bili bolji rival ali je rezultatska razlika konstantno bila jednocifrena.
Pred kraj treće četvrtine, crno-beli uspevaju da dođu do plus 11 a potom i u poslednjoj deonici povećaju svoju prednost na konačnih 75:54 (20:16, 17:15, 18:13, 20:10).

Trener pionirske selekcije Partizana, Marko Stanković, čestitao je svojim igračima na zasluženo osvojenoj tituli uz zahvalnost članovima stručnog štaba i članovima omladinske škole KK Partizan.
“Ova titula je proizvod dugogodišnjeg rada igrača od momenta kada su selektirani iz škola košarke. Pored osvojene titule, možemo biti zadovoljni i činjenicom da su dečaci zabeležili kako individualni tako i timski napredak tokom sezone. Nadam se da će im ova pobeda dati dodatni motiv da nastave sa vrednim treninzima kao što su to činili do sada.” – izjavio je Stanković nakon osvojene titule.

Najefikasniji u našem timu bili su Novaković sa 18 i Sužnjev sa 16 postignutih poena. Dvocifreni učinak zabeležili su Brekić sa 12 i Tanasković sa 10 poena. U ekipi Mege, Langović je postigao 22 poena.

Na putu do velikog finala i šampionske titule, pioniri Partizana su u četvrtfinalu savladali Slogu iz Kraljeva a potom u polufinalu Crvenu zvezdu Telekom. U finalu, crno-beli su na već opisani način savladali KK Banjica Mega.
Šampionsko slavlje crno-belih pionira u Čačku. #KKPartizan pic.twitter.com/P5p3Np58UW
— KK Partizan NIS (@PartizanBC) April 17, 2016
(Foto: Dragiša Andrić / KK Partizan NIS)
































