20:30

team 2

Vesti

Poraz od Splita u Štark areni

U 19. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet je u Beogradu izgubio od ekipe Splita sa 67:74 (19:17, 11:27, 15:15, 22:15)

Partizan Mozzart Bet je u 19. kolu AdmiralBet ABA lige izgubio u Štark areni od ekipe Splita sa 67:74. Nakon ujednačene prve četvrtine, crno-beli su imali dva poena prednosti, da bi gosti uspeli da drugu deonicu reše u svoju korist sa 11:27.

U trećoj četvrtini, ekipa Splita je uspevala i da uveća svoju prednost, ali su košarkaši Partizana uspeli ponovi da je smanje i vrate nadu u preokret do kraja meča. Ipak, poslednja deonica nije donela priliku za tako nešto. Iako su uspeli da svoj rezultatski zaostatak učine jednocifrenim, crno-beli nisu uspeli da ugroze prednost gostiju koju su tako stigli do zaslužene pobede.

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije rekao:

"Čestitam ekipi Splita na apsolutno zasluženoj pobedi večeras. Igrali su neuporedivo bolje od nas i zaslužili da pobede utakmicu. Što se nas tiče, verovatno prva stvar koju treba da uradim, to je da se izvinim svim ljudima koji su došli u salu i gledali ovo neverovatno loše izdanje moje ekipe. I kad tim izgleda ovako kako izgleda, onda verovatno trener treba da se zapita o čemu se radi i da preuzme odgovornost, i ja ću je kao i uvek preuzeti. Znali smo da ispred nas i iza nas takođe ima serija utakmica i razmišljao sam da je prilika da se odmore dva igrača. Kevin koji je imao veliku minutažu u poslednjim utakmicama i Pi Džej koji ima problem sa nogom. Zbog toga sam ih i sklonio iz tima. Plus Trifa koji je još uvek u tom procesu da mu se utvrdi koji su razlozi zbog kojih mu je pozlilo pre neki dan na putu. Zaista izvinjenje svim navijačima Partizana koji su imali priliku da gledaju ovakvo izdanje tima. Velika sramota, osećam veliku bruku i sramotu", istakao je Obradović

Partizan Mozzart Bet: Smit 4, Vukčević, Ledej 6, Avramović 6, Koprivica 4, Smailagić 4, Jaramaz 4, Naneli 10, Anđušić 6, Ponjitka 8, Kaminski 8, Kaboklo 5

Split: Fanderburk 7, Perković 7, Šorter 18, Saliven 15, Kalajžić 4, Tišma 2, Runjić 5, Kučić 6, Vuko 8, Perkušić, Dubravčić

(Foto: Dragana Stjepanović)