20:30

team 2

Vesti

Parni valjak ubedljivo savladao Borac

U 9. kolu AdmiralBet ABA lige crno-beli su u Štark areni savladali tim iz Čačka sa 101:56 (24:16, 31:13, 31:14, 15:13)

Crno-beli su u deetom kolu AdmiralBet ABA lige ubedljivo savladali čačanski Borac. Nakon 40 minuta košarke u Štark areni, rezultat na semaforu je bio 101:56, za šestu pobedu Partizana Mozzart Bet u regionalnom šampionatu.

Samo je prva deonica večerašnjeg meča bila koliko-toliko ujednačena, da bi košarkaši Partizana krajem deonice stekli +8. Ono što su najavili u prvoj, crno-beli su nastavili u drugoj četvrtini koju su rešili u svoju korist sa 31:13.

U drugom poluvremenu, Partizan Mozzart Bet je nastavio sa kontrolom ritma i toka susreta, što je rezultiralo sa maksimalnih +50 u smiraj meča. U večerašnjoj utakmici, trener crno-belih Željko Obradović je iskoristio svih 12 raspoloživih igrača i svi su uspeli da se upišu u listu strealaca.

Posle meča, trener crno-belih je na konferenciji za medije izjavio:

"Odigrali smo dobru utakmicu od početka do kraja. Borac strašno brzo igra ove sezone, ali utakmica je ispala tako kako je ispala. Imaju veći kvalitet sigurno, ja bih iskorisito priliku sa čestitam kolegi Dejanu Mijatoviću koji radi izvanredan posao. Hvala svima koji su došli da nas podrže i naravno mom Borcu želim puno sreće u nastavku takmičenja", poručio je Obradović.

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 24, Ledej 2, Koprivica 6, Smailagić 13, Jaramaz 2, Naneli 3, Anđušić 8, Doužer 12, Ponjitka 13, Kaminski 10, Kaboklo 9

Borac: Rebrača 9, Segu 16, Birts 11, Nikolić 2, Hant, Tomašević 5, Talić 4, Frenklin 7, Uskoković 2, Todorović, Čarapić, Manojlović

(Foto: Dragana Stjepanović)