Juniori se plasirali u Jedinstvenu ligu Srbije
10.10.2019.
Crno-beli juniori su na kvalifikacionom turniru izborili mesto u najvišem rangu takmičenja - Jedinstvenoj ligi Srbije, gde će igrati u sezoni 2019/20.

Partizan NIS bio je domaćin drugog kruga kvalifikacionog turnira za Jedinstvenu juniorsku ligu Srbije, koji se od 6. do 8. oktobra 2019. održao u Maloj Areni. Naša juniorska selekcija je u grupi sa Mega Bemaksom, Bekom i Mladosti završila turnir na drugom mestu, i tako izborila učešće u najkvalitetnijem rangu takmičenja. Crno-beli zabeležili su pobedu protiv Mladosti sa 88:69 i Beka sa 89:59, dok je Mega Bemaks bio bolji rezultatom 94:74.
Bravo momci, srećno u novoj sezoni!
Foto: Dragana Stjepanović
Read the article






Timovi iz školica košarke „Dorćol“, OŠ „20. oktobar“, OŠ „Jelena Ćetković“, OŠ „Franc Prešern“, Mala Arena i ekipa polaznika besplatnog letnjeg kampa održanog u avgustu, odigrali su u subotu mečeve po grupama, dok su u nedelju na programu bile borbe za peto, treće i prvo mesto. U velikom finalu, pred raspoloženom publikom borili su se crno-beli iz OŠ „Jelena Ćetković“ i OŠ „Franc Prešern“. Mladi košarkaši sa Miljakovca su u neizvesnoj završnici odneli pobedu, dok je u meču za bronzanu medalju ekipa sa Dorćola bila bolja od tima iz OŠ „20. oktobar“.
Dečaci su posebno bili motivisani posetom naših prvotimaca Radeta Zagorca i Ognjena Jaramaza, koji su bodrili najmlađe crno-bele i družili se sa decom i navijačima, a potom i podelili medalje najboljima.
Na ovom turniru svi su bili pobednici, što se videlo na nasmejanim licima mališana koji su, sa diplomom u rukama i medaljom oko vrata, zadovoljni otišli kućama da se pripreme za prvi školski dan. Našim #PartizanKids želimo srećan povratak u školske klupe, a nešto starijim Radetu i Ognjenu se zahvaljujemo na druženju. Napred Partizan!
Tokom 10 dana boravka u zlatiborskom odmaralištu „Golija“, crno-beli su na raspolaganju imali četiri otvorena košarkaška terena, zatvorenu halu i bazen, pa su odlični uslovi doprineli kvalitetu treninga i rezultatima rada. Takmičarske selekcije su pored svakodnevnih treninga odigrale i nekoliko prijateljskih mečeva sa ekipama koje su takođe boravile na Zlatiboru, što je bila odlična priprema za početak predstojeće sezone.
Najmlađim polaznicima kampa dan je bio ispunjen treninzima, ali i mnogim aktivnostima koje podrazumevaju razvoj psihofizičke sposobnosti kroz igru i zabavu. Crno-beli mališani su mnogo vremena provodili u prirodi, takmičili se u društvenim igrama kao što su „Bez straha do šaha“, igre eliminacija, poligon spretnosti i druge aktivnosti kroz koje su skupljali poene, sa ciljem da na kraju dođu do titule „najboljeg kampera“.
Pored treninga sa vrhunskim stručnjacima, uz stalno nadgledanje medicinskog tima i stručnog kondicionog rada, cilj kampa je i druženje dece i boravak u prirodi, napredak kako u košarkaškom, tako i u društvenom smislu. Zadovoljni ovogodišnjim kampom, mladi crno-beli željno iščekuju početak sezone, a najmlađi nastavak treninga u svojim školicama košarke. Vidimo se sledećeg leta!

Zajedno čuvamo uspomenu na Harisa. Legenda živi večno!




Naša selekcija igrača, rođena 2006. godine i kasnije, na finalnom turniru zabeležila je 3 pobede u 3 kola, i tako završila sezonu bez ijednog poraza. Izabranici trenera Filipa Nešića savladali su u prvoj utakmici ekipu BKK Radnički rezultatom 62:47, dok su drugog dana bili bolji od FMP sa 51:45.
Na današnjoj utakmici, crno-beli su se sastali sa ekipom Vive. Naši dečaci su odličnom igrom kontrolisali čitav meč i održavali rezultatsku prednost, a utakmica je završena rezultatom 65:49.
Naš igrač sa brojem 5, Savo Drezgić, proglašen je za najboljeg igrača finalnog turnira.






























